2. Atık Mazlemelerden Heykel Yapma Yarışması

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda sanata katkılarını sürdürmüştür. Bu yıl gerçekleştirilen ilk etkinliğimiz geçmiş yıllarda hayatını kaybetmiş Kıbrıslı sanatçılarımızın fatoğrafları ve eserlerinden oluşan bir takvim çalışmasıydı.

Ayni zamanda özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik düzenlenen resim yapma etkinliği amacıyla, adamızdaki tüm özel Eğitim merkezleri ziyaret edilmiş ve bu merkezlerde bulunan tüm çocuklarımıza resim malzemesi katkısında bulunulmuştur.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Eğitim ve Sanatı birleştirmeyi amaçlayan bir etkinlik düzenlenmiştir.

Öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren çevreye ve sanata karşı farkındalığını duyarlılığını artırmak, gençlerin yaşadıkları çevreyi tanımalarını temiz tutmaları çevrediki atık malzemeleri değerlendirerek daha güzel bir çevre yaratarak gelecek nesillere bir çevre/doğa bırakmalarını öğretmeyi hedefliyor.

K.T. Eğitim Vakfı’nın bu yıl ikincisini düzenlediği okullar arası “Atık Malzemelerden Heykel Yapma Yarışması” 28 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Etkinliğe katkı koyan Gençlik Merkezi , Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Erçıkalar Ltd. ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ne  teşekkür ederiz.

Etkinliğe; toplam 85 gurup  katılmış , bunların  65’i  ilkokul, 6’sı ortaokul ve 14’ü ise lise gurubu olmuştur.

Katılım yoğunlu neniyle iki etapta gerçekleşen yarışmada; ilkokul öğrencileri sabah yarışmış ve dereceye 65 gurup arasından Şht. Osman Ahmet İlkokulu, Necati Taşkın İlkokulu ve Doğa International School okulu heykelleri “Başarı Ödülü” kazanmışlardır.

Öğleden sonra ise; ortaokul ve lise gurupları 20 heykelle yarışmaya katılmış, juri değerlendirmesi sonucunda da; Cumhuriyet Lisesi Ortaokul Gurubu, Lapta Yavuzlar Lisesi Ortaokul Gurubu ile Yakın Doğu Koleji  Ortaokul Gurubu “Başarı Ödülü” kazanırken, liseler bölümünden ise; Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi ile 20 Temmuz Fen Lisesi gurupları “Başarı Ödülü” kazanan okullar olmuşlardır.

Yarışmaya katılan eserler K.T. Eğitim Vakfı Sanat Komitesi başkanı Semral Öztan, Juri üyeleri Raif Dimililer, Evrim Yüksel Ergün, Naz Atun ve Bahire Korol tarafından değerlendirilmiştir.

KTEV MÜDÜRİYET

[Not a valid template]