3. ATIK MALZEMELERDEN HEYKEL YAPMA” YARIŞMASI BASIN BİLDİRİSİ

KTEV, OKULLARARASI “3. ATIK MALZEMELERDEN HEYKEL YAPMA” YARIŞMASI”

Resim Galerisi için lütfen tıklayınız

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda sanata katkılarını artırarak sürdürmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda “eğitim ve sanatı” birleştirmeyi amaçlayan “Atık Malzemelerden Heykel Yapma” yarışmasının 3. düzenlemiştir.

Öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren çevreye ve sanata karşı farkındalığını ve duyarlılığını artırmak, gençlerin yaşadıkları çevreyi tanımalarını, temiz tutmalarını ve çevredeki atık malzemeleri değerlendirerek daha güzel bir çevre yaratarak gelecek nesillere bir çevre/doğa bırakmalarını öğretmeyi hedeflemektediz.

K.T. Eğitim Vakfı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği okullararası “Atık Malzemelerden Heykel Yapma Yarışması” 19 Mart 2018 Pazartesi günü Gençlik Merkezi Birliğinde gerçekleştirildi. Etkinliğe katkı koyan, Gençlik Merkezi Birliği ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’na teşekkürlerimizi sunarız.

Etkinliğe; toplam 29 gurup, 190 öğrenci katılmış , bunların 15’i ilkokul, 7’sı ortaokul ve 7’ü ise lise gurubu olmuştur.

Sabahleyin başlayan etkinlik ğleden sonra neticenlenmiştir. İlkokul kategorisinde Levent Primary School, Gönyeli İlkokulu, Gelibolu İlkokulu, Ortaokul kategorisinde Yakın Doğu koleji, The American Future, Necat British College, lise kategorisinde ise 20 Temmuz Fen Lisesi, Cengiz Topel Endüstri meslek Lisesi ve Atatürk Meslek Lisesi “Başarı Ödülü” kazanmışlardır. Ödüller ayni gün dereceye giren okullara KTEV Başkanı Umure Örs, Sanat Komitesi Başkanı Semral Öztan ve Gençlik Dairesi Müdürü Şifa Çolakoğlu tarafından verilmiştir.

Yarışmaya katılan eserler K.T. Eğitim Vakfı Sanat Komitesi Başkanı Semral Öztan, Juri üyeleri Raif Dimililer, Evrim Yüksel Ergün, Bahire Korol ve Vedia Okutan tarafından değerlendirilirmiştir. Ayrıca KTEV Sanat komitesi üyeleri Mehmet Ali Serak, Hayal Dimililer, Mustafa Ersenal, Semra Bayhanlı ve Candaş Yolga’da katkı koymuşlardır.

KTEV MÜDÜRİYET