Burs Alanlar Listesi

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, 2017- 2018 öğretim yılında destek bursu vereceği öğrencileri açıkladı.

Bu yıl KTEV tarafından 60 öğrenciye destek bursu, verildi.  Bunun  19’u ortaokul öğrencisi olurken 41’i lise öğrencisi olmuştur. KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure ÖRS yazılı açıklamasında, KTEV destek burslarının, KTEV kaynaklarından, hayırsever kişilerden, kurumlardan ve işadamlarından oluşan “Öğrenci Sponsörleri” tarafından karşılandığını açıkladı.

KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure ÖRS açıklamasının devamında, hayırsever vatandaşlara ve          işadamlarına öğrenci sponsörlüğü üstlenerek, bir öğrencimizin daha uygun şartlarda öğrenimlerini sürdürebilmelerine yardımcı olabileceklerini “Daha fazla sponsör, daha fazla destek bursu” sloganı ile duyurmuştur.

Sponsör olmak isteyenlerin; 228 92 00 numaralı telefondan veya www.ktev.org adresinden detaylı bilgi alabileceklerini de sözlerine ilave etti.

2017 – 2018 ÖĞRETİM YILI

BURS ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLER
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ

Sıra No İsim –  Soyisim Okul Adı / Sınıfı
1 Şefika Birgin G’yurt Türk Maarif Koleji7.sınıf
2 Hüseyin Aydemir Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu / 8.sınıf
3 İrem Su Oruntak Canbulat OO 7.sınıf
4 Batuhan Menteş G’yurt Türk Maarif Koleji 8.sınıf
5 Gözde Güngör Bekirpaşa Lisesi 7.sınıf
6 Asya Türk Cumhuriyet Lisesi 8.sınıf
7 Kardelen Güngör Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu OO / 8.sınıf
8 Rahme Kulucan Erenköy Lisesi 7.sınıf
9 Sıla Keleş Hala Sultan İlahiyat Koleji 8.sınıf
10 Zerin Avcın Çanakkale Ortaokulu 7.sınıf
11 Latif Polat Altun G’yurt Türk Maarif Koleji 8.sınıf
12 Rabiya Ünal Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu / 8.sınıf
13 Sevim Yeşilbulut Erenköy Lisesi 8.sınıf
14 Ahmet Ayaz Erenköy Lisesi 8.sınıf
15 Hayat Antel Erenköy Lisesi 8.sınıf
16 Nermin Babili Erenköy Lisesi 7.sınıf
17 Yasmin Daboul G’Msa Türk Maarif Koleji 7.sınıf
18 Veysel Bahadır Yılmaz Canbulat Ortaokulu 8.sınıf
19 Duygu Doğan Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu / 7.sınıf

 

LİSE ÖĞRENCİLERİ

1 Dilan Bulut Bekirpaşa Lisesi 12.sınıf
2 Emel Kıral Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 9.sınıf
3 Cenk Aras Özfuttu Namık Kemal Lisesi 9.sınıf
4 Melike Açık Bekirpaşa Lisesi 12.sınıf
5 Ezgi Aybala Ateş G’Msa Türk Maarif Koleji 11.sınıf
6 Nejla Alşan Lefke Gazi Lisesi 12.sınıf
7 Fatma Yeşilyayla Cengiz Topel End. Meslek Lisesi 12.sınıf
8 Aliye Karakaş Bekirpaşa Lisesi 12.sınıf
9 Refiye Çelik Polatpaşa Lisesi 12.sınıf
10 Gülbahar Tiftikçi Cengiz Topel End. Meslek Lisesi 12.sınıf
11 Sadet Engür Lefkoşa Türk Lisesi 9.sınıf
12 Hasret Çakıral Bekirpaşa Lisesi 12.sınıf
13 Kardelen Tüfekçi G’Msa Ticaret Lisesi 11.sınıf
14 Emine Arapkasap G’yurt Türk Maarif Koleji 9.sınıf
15 Melissa Kılıç Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 10.sınıf
16 Nilayda Hopurcuoğlu Namık Kemal Lisesi 12.sınıf
17 Selin Sağır Türk Maarif Koleji  9.sınıf
18 Nurşen Şimşekatan Namık Kemal Lisesi 12.sınıf
19 Osman Kantara Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 11.sınıf
20 Serdal Demirci G’Msa Türk Maarif Koleji 10.sınıf
21 Yusuf Aldağ G’yurt Kurtuluş Lisesi 11.sınıf
22 Sevim Yavuz G’Msa Meslek Lisesi 12.sınıf
23 Pembe Sütlüceli Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 10.sınıf
24 Dilay Aydener Erenköy Lisesi 10.sınıf
25 Biriçim Emete Erkurt Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 10.sınıf
26 Hanife Hadımcı 20 Temmuz Fen Lisesi 12.sınıf
27 Münür Balkan Karpaz Meslek Lisesi
28 İlmiye Feray Avcın Namık Kemal Lisesi 12.sınıf
29 Sıla Çil 20 Temmuz Fen Lisesi 9.sınıf
30 Mustafa Mehmet Yaman G/M’sa Türk Maarif Koleji 10.sınıf
31 Zerda Melek Çömen Erenköy Lisesi 9.sınıf
32 Dilara Cengiz Atatürk Meslek Lisesi 10.sınıf
33 Özaygül Yıldırım Erenköy Lisesi 11.sınıf
34 Umut Annaç Namık Kemal Lisesi 10.sınıf
35 Kadir Can Coşkun 20 Temmuz Fen Lisesi 9.sınıf
36 Doğay Kandili G’Msa Meslek Lisesi 10.sınıf
37 Doğukan Aydener G’Msa Türk Maarif Koleji 10.sınıf
38 Ege Özalemdar 20 Temmuz Fen Lisesi 10.sınıf
39 İlayda Çakıcılı Bekirpaşa Lisesi 11.sınıf
40 İpek Totbaş 20 Temmuz Fen Lisesi 10.sınıf
41 Umut Çobanoğlu Karpaz Meslek Lisesi 10.sınıf

KTEV MÜDÜRİYET