Şölen, Yarışma

KTEV, OKULLARARASI “3. ATIK MALZEMELERDEN HEYKEL YAPMA” YARIŞMASI” Gerçekleştirilmiştir. Bilgi için lütfen tıklayınız

İlköğretim Kurumları arasında gerçekleştirilen “21. KTEV Kitap Ayracı ve Kompozisyon Yarışması” Sonuçlanmıştır                         

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın, geleneksel olarak düzenlediği, ilkokul öğrencilerine yönelik “21. Kompozisyon ve 16.Kitap Ayracı” yarışmalarının ödül törenini 12 Mart 2018 tarihinde Lefkoşa AKM’ de gerçekleştirildi.

KTEV Başkanı Umure Örs’ün açılış konuşması ile başlayan ödül töreni, KTÖS Başkanı Emel Tel, sponsor firmaların yetkilileri, Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü, ödül alan öğrenciler, aileler ve eğitimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir.

KTEV Başkanı Umure Örs, konuşmasında Vakıf olarak ana hedeflerinin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve her çocuğun çağdaş, özgür eğitim alma hakkı olduğunu; eğitimin ana kollarının kültür sanat olduğunu bu yüzden Vakıf olarak yoğun olarak bu konularda çalışmalarını sürdüklerini belirtti. Yarışmalara 10,100 ayraç ve 400 kompozisyon katılmıştır. Bu yoğun katılımın kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Örs, öğretmenlere, velilere, çocuklara, jüri üyelerine ve destekleyici firmalara katkılarında dolayı teşekkür etti.

K.T. Öğretmenler Koop Ltd. sponsörlüğünda gerçekleşen “Kompozisyon Yarışması”nda Candaş Yolga, Esra Peker, Heves Sönmez Piro ve Seçil Toprak, jüri üyeleri olarak görev yapmışlardır.

Cypri – Cola / Evsu Ltd. sponsörlüğünde gerçekleşen Kitap Ayracı yarışmasında ise, Semral Öztan, Bahire Korol, Ruzen Atakan ve Türkan Mengi jüri üyeleri olarak görev yapmışlardır.

KOMPOZİSYON YARIŞMASI DERECELERİ

İsim – Soyisim Okul İsmi Derecesi
Hiranur Açık Şht. Yalçın İlkokulu 1. 
Derin Başkütük Girne Amerikan İlkokulu 2.
Beran Emir Yıldırım Çamlıbel Aysun İlkokulu 2. 
Şerife Şençağ Kurtuluş İlkokulu 3.
MANSİYONLAR
Ekaterina Anufrieva Şht.İlker Karter İlkokulu Mansiyon
Huri Şimşek Vadili İlkokulu Mansiyon
Hazal Şöföroğlu Şht. Tuncer İlkokulu Mansiyon
Mehmetali Dolu Lefke İstiklal İlkokulu Mansiyon
Lal Paşalar Yakın Doğu İlkokulu Mansiyon
Cüneyt Doğu Vadili İlkokulu Mansiyon
Rüya Özgül Buruk Polatpaşa İlkokulu Mansiyon

KİTAP AYRACI YARIŞMASI DERECELER

  1. KATEGORİ

İsim – Soy İsim Okul İsmi Derecesi
Hatice Aksu Şht. Ertuğrul İlkokulu 1. 
Deniz Gürpınar Karşıyaka Merkez İlkokulu 2.
Selin Şehsuvaroğlu Şht. Ertuğrul İlkokulu 3. 
MANSİYONLAR
Nevruz Avuçavuş Yakın Doğu İlkokulu Mansiyon
Nira Güneş Yeni Yüzyıl Anaokulu Mansiyon
Çınar Egemen Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu Mansiyon
Elif Erciyes Eşref Bitlis İlkokulu Mansiyon
Gölgem Yıldır Yedidalga İlkokulu Mansiyon

2. KATEGORİ

İsim – Soy İsim Okul İsmi Derecesi
Hüseyin Ege Maraba Final Okulları 1.
Bünyamin Çoban Alasya İlkokulu 2.
Aslı Su Sancak 9 Eylül İlkokulu 3.
MANSİYONLAR
Ece Polat Yakın Doğu İlkokulu Mansiyon
Melina Tepegöz Doğa International Schools Mansiyon
Ünal Saraçlı Final Okulları Mansiyon
Delfin Hazır Polatpaşa İlkokulu Mansiyon
Gizem Uçar Gelibolu İlkokulu Mansiyon

3. KATEGORİ

İsim – Soy İsim Okul İsmi Derecesi
Aren Bıyıklı Yakın Doğu İlkokulu 1.
Berkay Ulaş Şht. Yalçın İlkokulu 2.
Erk Özal Yakın Doğu İlkokulu 3.
MANSİYONLAR
Doruk Erkanat Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu Mansiyon
Arda Akkılıç Şht. Yalçın İlkokulu Mansiyon
Şenay Elibol Polatpaşa İlkokulu Mansiyon
Sena Şafak Gelibolu İlkokulu Mansiyon
Fetine Çaklioğlu 9 Eylül İlkokulu Mansiyon

Ödül Töreni : 12 Mart 2018, Pazartesi günü,  10:30 – 12:00 saatleri arasında,  Lefkoşa AKM Salonunda gerçekleştirilmiştir.

KTEV MÜDÜRİYET